Změna DPH u předplaceného kreditu

Jak to teď bude s DPH při dobití kreditu u předplacené karty
innogy Mobil?

  Od 1. 4. 2017 budou v návaznosti na současný vývoj legislativy upravující daň z přidané hodnoty zdaňovány služby poskytované prostřednictvím předplacených karet až v okamžiku jejich poskytnutí. To je totiž okamžik, kdy už je tato služba známa. Hlavní změna je, že služby nedaníme při dobití, jak tomu bylo doposud.


  Změna se dotkne jen zákazníků, kteří potřebují daňový doklad o dobití kreditu. Jestli to vy nejste, tak s klidným srdcem můžete přestat číst, protože změna se vás nedotkne.


  Co se bude vlastně měnit?

  • Teď se do účetnictví dával daňový doklad, který jste dostali, když jste si dobili kredit.

  • Změna je v tom, že nově bude možné nárok na odpočet DPH uplatnit až s daňovým dokladem Spotřeba kreditu - o něm píšeme hned dále.


  Co je doklad Spotřeba kreditu a kde ho najdu?

  • Doklad Spotřeba kreditu je daňový doklad, ve kterém je vidět spotřeba kreditu a nově bude sloužit jako doklad pro odvádění DPH z kreditu.

  • Vystavujeme ho za zúčtovací období, které je vždy od prvního do posledního dne v měsíci. Umíme vám ho dát každý měsíc nejdřív od 5. dne v měsíci – například první doklad za duben je možné dostat nejdřív 5. května.


  A jak ho získat? O doklad si jednoduše zažádejte v samoobsluze innogy Mobil v části „Daňový doklad o spotřebě kreditu“ a my vám ho tam do 48 hodin připravíme.