Roaming

Od 30.4.2016 došlo ke změně účtování volání, posílání SMS, MMS zpráv a surfování na internetu, pokud jste v roamingu v zemích EU. V rámci EU totiž platíte jen to, co doma v ČR, akorát s příplatkem.

Na tento nový roaming jste byli k uvedenému datu automaticky převedeni.

Od 11.6.2017 rušíme i tyto malé příplatky. Hovory a SMS po Evropě (EU, Norsko, Lichtenštejnsko a Island) máte za stejnou cenu, jako když doma voláte nebo píšete na čísla mimo značku innogy Mobil. A stejné je to i s internetem. Už žádné roamingové příplatky za minutu volání, SMSku nebo spotřebovaný MB.

Ve kterých zemích tento princip platí?

V zóně 1: Andorra, Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Island, Itálie, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie a území Alandských ostrovů, Azorské ostrovy, Francouzská Guyana, Gibraltar, Guadeloupe, Kanárské ostrovy, Madeira, Martinik a Réunion

Jaké ceny tedy platí pro můj tarif:

Služba innogy Nabito
Odchozí volání 2,30 Kč
Příchozí volání 0 Kč
SMS 1,30 Kč
MMS 5,00 Kč
Data (při čerpání datového balíčku) 0 Kč

U odchozích hovorů účtujeme prvních 30 vteřin, poté po vteřinách (30+1). Data účtujeme po 1 kB.


S tarifem innogy Nabito za každou provolanou minutu tedy zaplatíte pouze 2,30 Kč, za každou minutu příchozího hovoru nezaplatíte nic, za SMSku pouze 1,30 Kč. Máte-li aktivovaný denní nebo měsíční datový balíček, můžete ho celý prosurfovat v EU a opět nezaplatíte nic navíc. Bez datového balíčku nebudete v EU moct datovat stejně jako byste nemohli datovat v ČR.

FAQ

Kolik bude stát minuta či SMS v rámci innogy Mobil?

 • Cena jedné minuty či SMS v zahraničí je stanovena jako cena mimo značku innogy Mobil.

Můžu použít svůj kredit v roamingu?

 • Ano, kredit je možné používat v zahraničí.

Budou nějaké limity, kolik max zaplatím?

 • V platnosti zůstávají stávající limity pro datový roaming, tedy služba Data roaming limit. Ten je stanoven na 1450Kč, po dosažení výše tohoto limitu bude datový přenos pozastaven a vy se rozhodnete, zda si přejete pokračovat v čerpání dat.
 • Tento limit se však nevztahuje na volání, SMS a MMS, tyto služby v zahraničí nijak omezeny.

Budu mít data pod kontrolou

 • Vzhledem k tomu, že datovat vám půjde pouze s aktivním balíčkem, ke kterému vám nebude účtováno nic navíc, měli byste mít data plně pod kontrolou.

Jaké země tam spadají do regulace?

 • Všechny země EU + Norsko, Lichtenštejnsko a Island, tedy: Andorra, Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Island, Itálie, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie a území Alandských ostrovů, Azorské ostrovy, Francouzská Guyana, Gibraltar, Guadeloupe, Kanárské ostrovy, Madeira, Martinik a Réunion

Jaké ceny platí v případě, že volám z EU mimo EU?

 • Ceny odchozích hovorů na čísla mimo EU jsou stanoveny dle zóny, do které dané číslo spadá. (Příklad: Při hovoru z Rakouska do Austrálie je cena odchozího hovoru 69 Kč/min. Doba spojení je účtována po minutách.

Kolik stojí příchozí hovor/SMS a MMS v EU?

 • K příchozímu hovoru nejsou připočítávány žádné příplatky a hovor je účtován po vteřinách.
  Příchozí SMS a MMS jsou i nadále zdarma.
 • Příchozí SMS a MMS jsou zdarma.

Co dělat, když EU regulaci nechci?

 • Tento princip stanovení ceny je zakotven legislativou EU a je platný pro všechny členské země EU.

Budou existovat nějaká omezení?

 • Operátor má možnost EU roaming omezit např. v případě podezření na zneužití. Roaming EU není také určen pro trvalý roaming. V tomto případě má operátor opět možnost EU roaming omezit nebo opět účtovat příplatky. Bližší informace najdete v Obchodních podmínkách EU roamingu innogy Mobil.

Mění se v souvislosti s EU roamingem nějak i mezinárodní volání?

 • U mezinárodního volání k žádným změnám nedochází. Pokud tedy budete volat z České republiky na číslo z jiné země než z České republiky ( i když se bude nacházet na území ČR), potom se jedná o mezinárodní volání a platí cena uvedená v Ceníku služeb v sekci Mezinárodní volání.

Obchodní podmínky EU Roamingu platné od 30. 4. 2016

Obchodní podmínky EU Roamingu platné od 15. 6. 2017